مرکز آمار و فناوری اطلاعات‏

معرفی مرکز :

مرکز کامپیوتر آموزشکده از سال 1384 فعالیت خود را با همکاری واحد دانشگاه و نصب نرم افزارهای آموزش و شهریه تحت سیستم عامل Dos آغاز نمود و از سال 1386 به طور کاملا مستقل به فعالیت خود ادامه داد و در راستای مکانیزه نمودن و راه اندازی سیستم‌های نرم افزاری تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است.

همچنین در راستای تجهیز بیشتر امکانات آموزشکده اقداماتی جهت خرید وایت بردهای هوشمند ، دیتا پروژکتور، تلویزیونهای LCD ، کیوسکهای اطلاع رسانی و ... صورت گرفته است.

فعالیتها و وظایف این مرکز در قالب بخشهای زیر انجام می‌گردد :

  • بخش نرم افزار :

این بخش وظیفه تهیه ، طراحی و پشتیبانی از نرم افزار‌های مورد نیاز قسمت‌های مختلف آموزشکده و کلیه امور نرم افزاری سیستمها را بعهده دارد. همچنین به منظور ارتقاء کیفی و کمی سایت و سهولت خدمات دهی به کاربران وب سایت آموزشکده در بهمن ماه 1390 مجددا طراحی و پیاده سازی گردید. پشتیبانی از سایت  آموزشکده و حوزه معاونت نیز توسط این بخش انجام می‌گردد.لازم به ذکراست که در ارزشیابی وب سایتهای سازمان ،  وب سایت آموزشکده در سال 1389 حائز مقام اول در سطح منطقه 9 و مقام چهارم در سطح کشور گردید.

نرم افزارهایی که در حال حاضر استفاده و پشتیبانی می‌گردند عبارتند از :

سیستم آموزش و شهریه (اینترنتی ) - حسابداری آموزشکده - حسابداری مدارس ، حوزه معاونت و موسسه زبان سما- حقوق و دستمزد کارکنان و اساتید آموزشکده – حقوق و دستمزد کارکنان مدارس و حوزه معاونت - نظام وظیفه عمومی - انبار - اموال - کتابخانه - حضور و غیاب پرسنل - پرتال خدمات دانشجویی- پرتال اساتید و کارکنان- کافی نت - حق التدریس - سیستم اکانتینگ جهت استفاده از اینترنت - نرم افزار آزمون ICDL و ...

همچنین راه اندازی نرم افزار دبیرخانه در دست اقدام است.

  • بخش شبکه و سخت افزار :

این بخش وظیفه پشتیبانی ، راه اندازی و تعمیرات کلیه تجهیزات شبکه و سخت افزاری سیستمها را بعهده دارد.

  • بخش آمار و اطلاعات :

این مرکز همیشه و در همه حال آماده ارائه آمار و اطلاعات مورد نیاز در تمامی بخشهای حوزه معاونت ، آموزشکده ، مدارس و موسسه زبان به سازمانهای مختلف اعم از سازمان مرکزی ، سازمان سما و ... می‌باشد .

  • بخش کافی نت و کارگاه‌های رایانه :

کافی نت آموزشکده با ارائه اینترنت سرعت بالا(1Mbps) در دو شیفت صبح و عصر همه روزه بجز ایام تعطیل به دانشجویان و اساتید محترم سرویس دهی می‌نماید. همکنون آموزشکده دارای 5 کارگاه کامپیوتر جهت استفاده دانشجویان رشته‌های گوناگون می‌باشد


برای این مطلب امکان ارسال نظر وجود ندارد